Pomoc

POMOC - Jak kupić bilet

 

1. Wyszukaj odpowiednie połączenie w wyszukiwarce połączeń i przechodź przez kolejne etapy rezerwacji -wybierając relację, termin podróży, przysługującą cenę, wypełniając formularz z danymi osobowymi podróżnego. W ostatnim etapie bezpieczne połączenia do systemów płatności skierują Cię na wybrane formy płatności np. karta kredytowa, e-przelew. Po pomyślnej weryfikacji płatności zostanie przesłane na podany wcześniej adres e-mail potwierdzenie zakupu biletu oraz zostanie wygenerowany blankiet biletu do wydruku na własnej drukarce.

 

Jak wybrać odpowiednią cenę

 

1. Każdy z przewoźników posiada zniżki i rabaty dla klientów. Większość firm przewozowych stosuje poniższe zniżki, jednak przy rezerwacji należy dokładnie sprawdzić jakie zniżki proponuje dany przewoźnik

  • dzieci do 4 roku życia
  • dzieci do 12 lat
  • młodzież do ukończenia 26 roku życia
  • posiadacze kart ISIC, Euro26, Planeta Młodych
  • inwalidzi I grupy i opiekunowie towarzyszący w podróży
  • przewozy grupowe powyżej 10 osób podróżujących razem w tych samych terminach
  • emeryci, renciści
  • seniorzy powyżej 60 roku życia
  • zniżki dla stałych klientów - posiadacze karty stałego klienta danej firmy

W przypadku zastosowania nieprawidłowej zniżki( większej niż przysługująca) lub w przypadku braku dokumentu upoważniającego do zniżki, załoga ma prawo odmówić zabrania pasażera lub zastosować dopłatę dodatkową. Po zrealizowaniu przejazdu nie ma możliwości zwrotu nadpłaty z racji niewłaściwie wybranej lub nie wybranej zniżki.

Jak wydrukować ponownie bilet

 

1. Po pomyślnej operacji płatności on-line generowany jest blankiet biletu do wydruku na własnej drukarce. Wydrukowany bilet należy przeciąć wg linii na odcinki i zabrać ze sobą do autokaru. Brak blankietu biletu uniemożliwi Państwu odbycie podróży!. Istnieje także możliwość powtórnego wydruku biletu.

Jak zamówić bilet bez płatności on-line

 

1. Oprócz rezerwacji on-line i szybkich płatności przez Internet, można zamówić bilet tradycyjnie. Należy w wyszukiwarce znaleźć interesujące połączenie i przejść do etapu "wyślij zamówienie". Przesłane zamówienie zostanie zweryfikowane i potwierdzone przez konsultanta w formie e-mail na podany adres.

Wysłanie zamówienia nie jest jednak równoznaczne z dokonaniem rezerwacji miejsca.

Jak zamówić datę powrotu w bilecie Open

 

1. Bilety z nieokreśloną datą powrotu przed planowaną podróżą powrotną należy "datować", czyli zamówić miejsce w autokarze na wybrany termin powrotu. Datowanie biletów Open zazwyczaj odbywa się w biurach współpracujących z danym przewoźnikiem na terenie kraju pobytu. Jednak większość przewoźników umożliwia "datowanie biletów OPEN" przez telefon. Należy także pamiętać o dodatkowych opłatach za rezerwację Open pobieranych w biurach lub w autokarze.

Jak dokonać zmiany w bilecie

 

1. Po zakupie biletu, istnieje możliwość zmiany terminów podróży (jeśli wybrany przewoźnik i taryfa cenowa pozwalają na takie operacje). Należy zgłosić się do najbliższego biura współpracującego z przewoźnikiem i dokonać odpowiednich zmian. Możliwość zmian w bilecie oraz wysokość pobieranych opłat dodatkowych szczegółowo określają Umowne Warunki Przewozu każdego przewoźnika.

Jak dokonać zmiany w bilecie

 

1. Zakupiony bilet można zwrócić tylko do naszego serwisu za pośrednictwem poczty. Możliwości zwrotów i wielkość opłat manipulacyjnych szczegółowo określają Umowne Warunki Przewozu każdego przewoźnika.
2. Po terminie wyjazdu a także w dniu wyjazdu nie ma możliwości zwrotu!

Jak dokonać zwrotu niewykorzystanego powrotu w bilecie

 

1. Jeżeli bilet nie zostanie wykorzystany w części powrotnej to za ten odcinek zwraca się część kosztów biletów z potrąceniem opłaty manipulacyjnej wyrażonej procentowo lub kwotowo. Możliwości zwrotów i wielkość opłat manipulacyjnych szczegółowo określają Umowne Warunki Przewozu każdego przewoźnika